Czy używane części do auta to dobry wybór?

2016-09-12 13:14:52 / Fr
Czy używane części do auta to dobry wybór?

Szukasz na siłę oszczędności i decydujesz się na zakup używanych części samochodowych? Zanim to zrobisz, dobrze się zastanów, bowiem kupno nowych części do auta to jedyny słuszny wybór. Dlaczego? Sprawdźmy...

Przy zakupie części zamiennych wielu kierowców decyduje się na zakup części używanych/regenerowanych na internetowych aukcjach. Podstawowy aspekt, który napędza tego typu zachowania to chęć zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych. Niestety, pozorne oszczędności szybko okazują się zgubą kierowcy.

Ile wytrzyma używany podzespół?

Podstawowy problem, który dotyczy zakupu używanych części do auta, to fakt, że kierowca nigdy nie ma pewności, jak długo wytrzyma dany element. Rzadko zdarza się, że kierowca trafia na podzespół, który trwałością dorównuje części fabrycznie nowej. Zakup używanej części to zawsze ryzyko, że zastosowany podzespół posypie się znacznie szybciej niż fabrycznie nowa część.

Trzeba zaznaczyć, że zdarzały się przypadki, gdzie zaledwie po miesiącu jazdy, używka po prostu przestała spełniać swoje funkcje. W takim przypadku zachodzi konieczność kolejnej wizyty w warsztacie i naprawy, co niestety generuje znacznie wyższe koszty niż zakup solidnej, nowej części samochodowej.

Od kogo kupiłeś używane części?

Zakupy w Internecie to duże ryzyko jeżeli kupujemy od niesprawdzonych źródeł. Niestety, ale jak podpowiadają specjaliści sklepu motoryzacyjnego NoweCzesci.pl - w sieci aż roi się od nieuczciwych sprzedawców, którzy tylko czekają, aż trafi się taki, kto kupi od nich z reguły bardzo wadliwy i wyeksploatowany produkt.

Nie trudno domyślić się, że zakup wadliwego towaru bardzo szybko kończy się koniecznością ponownej wymiany danej części. Ponadto, zastosowanie takiego używanego podzespołu może doprowadzić do uszkodzenia pozostałych części w aucie, co jedynie naraża kierowcę na kolejne wydatki.

Chcesz mieć gwarancję na zakupiony towar?

Jeżeli chcesz otrzymać gwarancję na zakupiony podzespół do auta, to pomiń te oferty sprzedaży, gdzie proponowane są używane części. By otrzymać określony przez producenta okres gwarancyjny należy kupić nowe części samochodowe od sprawdzonego dostawcy.

Powyższe punkty to zaledwie kilka podstawowych, lecz najbardziej istotnych aspektów, z powodu których nie powinniśmy się decydować na kupno części używanych. Przed zakupem zastanówmy się więc, czy chcemy cieszyć się przyjemną i bezpieczną jazdą, czy też narazić się na niebezpieczeństwo. Wybór powinien być oczywisty. Miejmy nadzieję, że każdy dokona słusznego.