Przezorny zawsze ubezpieczony - polisy dla warsztatów samochodowych

2016-08-11 15:32:04 / Fr
Przezorny zawsze ubezpieczony - polisy dla warsztatów samochodowych

Jak pokazują statystyki, w Polsce ubezpieczona jest ponad połowa warsztatów samochodowych. Polisy chronią przed skutkami nieprzewidzianych wypadków, a dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zabezpiecza przed następstwami zaniedbań ze strony pracowników. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Warsztaty wysokiego ryzyka

Nowoczesne warsztaty samochodowe to zakłady naszpikowane technologią i posiadające nowoczesne urządzenia. Specjalistyczne sprzęty umożliwiające kompleksową naprawę pojazdów są wyjątkowo kosztowne, nic więc dziwnego, że w Polsce zainteresowanie usługami ubezpieczeniowymi jest ogromne. Nawet właściciele niewielkich warsztatów poszukują korzystnych ofert, które w razie wypadku umożliwią pokrycie strat. A przecież zakłady tego typu to miejsca szczególnego ryzyka - właściciele warsztatów przyjmują coraz bardziej kosztowne samochody, których przypadkowe uszkodzenie może wiązać się z ogromnymi stratami dla firmy. Z drugiej strony warsztaty samochodowe to miejsca, które podlegają działaniu niekorzystnych czynników jak każdy inny budynek. Ryzyko pożaru, huraganu, zalania, a nawet oddziaływanie śniegu zalegającego na autach postawionych na parkingu - to wszystko może generować ogromne koszty. Dodatkowo w zakładach tego typu znajdują się rozmaite substancje łatwopalne, które mogą przyczynić się do wywołania pożaru - i problem gotowy.

Kompleksowa ochrona

Rozwiązaniem są specjalne polisy ubezpieczeniowe, których zakres jest bardzo szeroki. Umożliwiają one nie tylko ochronę przed następstwami nieprzewidzianych wypadków, ale obejmują również odpowiedzialność cywilną. Właściciele warsztatów najczęściej decydują się na kompleksową ochronę - ubezpieczenie budynku, znajdującego się wewnątrz specjalistycznego sprzętu oraz OC. Popularne są także oferty, które zapewniają tzw. ubezpieczenie „all risks”, czyli obejmują również następstwa zdarzeń nieprzewidzianych w umowie. Takie oferty proponuje na swojej stronie www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance firma Insurance Factory, będąca liderem na rynku ubezpieczeń warsztatów samochodowych oraz przedsiębiorstw transportowych. Dzięki ofertom tego typu, właściciele zakładów zajmujących się naprawą aut nie muszą już martwić się niebezpieczeństwem pożaru, uderzeniem pioruna czy zniszczeniem mienia przez wandali - ewentualne straty pokryje ubezpieczyciel z polisy.

Zadbaj o odpowiednią polisę

Jeżeli zatem planujesz założyć warsztat samochodowy i chcesz uniknąć niepotrzebnego ryzyka - wykup odpowiednią polisę, która zapewni Ci spokojny sen i możliwość spokojnego rozwijania swojej działalności. Pamiętaj, żeby zatroszczyć się również o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które jest bardzo ważnym składnikiem dostępnych na rynku polis. Nawet przypadkowe uszkodzenie auta klienta może przecież wiązać się z ogromnymi kosztami. Przezorny właściciel warsztatu samochodowego dba o swój interes i stara się zapobiec stratom, które mogą się pojawić w każdej chwili.